Технології зберігання
кормів
та товарного зерна
Корисні поради
Повернутись на:ГоловнаКорисні поради

Технологія закладки у рукава вологого зерна кукурудзи (корнажу)

Технологія плющення кукурудзи достатньо широко відома українському ринку, від моменту своєї появи на ньому у 2005 році. Обладнання для плющення зерна кукурудзи на сьогодні доволі доступне, а послугами заготівлі вологого зерна кукурудзи в полімерні рукави користується чимало тваринників. Що потрібно знати про цю технологію заготівлі кормів для ВРХ та свиней?

Заготівля вологої кукурудзи у рукава відбувається за допомогою спеціальних мобільно-вальцевих плющилок чеського виробника ROmiLL продуктивністю від 4 до 40 тон/год (в залежності від ступеню помолу). Принцип дії даних агрегатів RomiLL є наступним: вологе зерно за допомогою бункера-перевантажувача або телескопічного погружчика завантажується у приймальний бункер плющилки, далі маса потрапляє на вальці із спеціальним насіченням. Проходячи крізь вальці кукурудза подрібнюється. Плющена маса за допомогою шнека трамбується у полімерний рукав, що одягається на бункер плющилки. Даний тип машин можна застосовувати і для закладки жому у полімерні рукава, використовуючи спеціальну жомову приставку.

Для того щоб отримати корнаж високої якості слід дотримуватися наступних технологічних правил

Для годівлі високопродуктивних корів:

Для годівлі низькопродуктивних корів та свиней:

Корнаж, приготований із маси вологістю нижче 28% (із додаванням води), гірше зберігається у рукаві (максимум 6 місяців) та гірше засвоюється у рубці низькопродуктивних корів. Крім того, маса із низькою вологістю збільшує навантаження на вальці, відповідно термін їх експлуатації зменшується.

Термін зберігання кормів у полімерних рукавах

Срок зберігання кормів у плівкових рукавах без втрат поживності корму складає – 12 місяців.

Захист полімерних рукавів

Для захисту від механічних пошкоджень заподіяних тваринами чи птахами, рукава покривають захисною сіткою. Не менше двох разів на тиждень слід проводити контроль рукава на предмет його пошкодження гризунами.

Виявлені пошкодження слід негайно заклеювати спеціальним скотчем, щоб не проходило повітря.

Виїмка з полімерного рукава

Для виїмки підходить механізація, відома з області силосування в траншеї. Для мінімізації втрат рукав відрізається на відстані 0,50-1 м над землею, починаючи збоку, півколом по всьому поперечному розрізу. Розріз рукава бажано роботи з північної сторони. Плівка відкидається і після виїмки корму знову розміщується на місці розрізу. При сипучості силосної маси, плівка знімається збоку таким чином, щоб залишки корму падали на плівку. Рукав ніколи не слід розрізати зверху в поздовжньому напрямку. Для виїмки підходять усі традиційні способи: переважно це телескопічні навантажувачі і фрези.

Як ви бачите, з одного боку заготівля корнажу в рукава - процес доволі простий. Але варто пам'ятати, що навіть незначні помилки в технології можуть призводити до значних фінансових втрат.

Опубліковано: 12 травня 2015 Автор: Сергій Бобик, менеджер з маркетингу ТОВ «АГ-БАГ-Україна»
Вас може також зацікавити
Якщо Ви бажаєте отримати консультацію
подзвоніть нам за номером 045 755 1548

Схожі статті

Зберігання зерна в рукавах. Технологічні аспекти
Зберігання зерна в рукавах. Технологічні аспекти

Технологія зберігання зерна в рукавах зробила революцію та набула найбільшого поширення в Аргентині. З 2000 по 2008 роки завдяки своїй економічній ефе... Детальніше

Більше корисних статтей