Технології зберігання
кормів
та товарного зерна
Корисні поради
Повернутись на:ГоловнаКорисні поради

Внесення КАС, аміачної води та інших рідких добрив на кукурудзу. Інжекторна система CULTAN

Якщо в ґрунті зберігаються запаси концентрованого добрива, то ці запаси можуть споживатися рослиною впродовж цілого вегетаційного періоду. Це вимагає не тільки спеціальної техніки, а й цілком іншого погляду на життєдіяльність ґрунту та живлення рослин. Ви будете вражені, коли вперше побачите інжекторну систему для внесення КАС на кукурудзі, аміачної води та інших рідких добрив в ґрунт. Трактор рухається з цистерною, що нагадує польовий обприскувач. Але замість звисаючих над бочкою жердин - по землі котяться прикріплені до рами колеса з дивними голками. Саме за допомогою цих голок рідкі добрива потрапляють у ґрунт.

Новий підхід до живлення - CULTAN

Перехід на удобрення CULTAN (культан) – це більше ніж використання нового пристрою для внесення добрив. Його можна порівняти з переходом на безплужний обробіток грунту. Керівники підприємств, які застосовують CULTAN. використовують плуг на своїх полях вкрай рідко та відмічають збільшення урожайності. Технологія CULTAN підходить для господарств, що працюють з безплужною системою обробітку, а також прогресивних, охочих до експериментів господарств.

CULTAN (Культан) – Controlled Uptake Long Term Ammonium Nutrition.
Контрольоване засвоєння при довготривалому амонійному живленню

Амоній у рідкому добриві не вимивається. Він не потрапляє в ґрунтовий розчин, а закріплюється на глинистих мінералах. При традиційному удобрюванні азотні добрива застосовуються поверхнево по всій площі. Завдяки водяному розчину амоній, що міститься у добриві, стає доступним для ґрунтових бактерій і перетворюється в нітрат. Рослини можуть споживати його як поживну речовину разом з ґрунтовою водою.

Однак при цьому потрібно запобігти перетворенню бактеріями амонію в нітрат. Оскільки в ґрунті вони швидко розмножуються за наявності хорошого асортименту поживних речовин, то тут допоможе один секрет: амоній повинен бути настільки високої концентрації, щоб він став токсичним для ґрунтових бактерій. Саме це досягається завдяки запасам рідких добрив, які залягають у ґрунті під час застосування технології CULTAN.

Коріння проростає до краю запасу і споживає амоній. В кінчиках коренів він перетворюється в амінокислоти. За такого споживання амонію рослини самостійно контролюють споживання азоту. В залежності від поточних показників фотосинтезу рослинами поглинається необхідна кількість амонію, а надмірне споживання як при нітратному живленні - відсутнє.

Добрива, що містять амоній, можна придбати у рідкій формі, як стандартний продукт або як дешеві комбіновані продукти з промислового виробництва. Вміст поживних речовин може варіюватися залежно від місця розташування, культури та сезону. Крім того, можна легко додавати різні мікроелементи.

  • Внесення КАС, аміачної води та інших рідких добрив на кукурудзу. Інжекторна система CULTAN
  • Внесення КАС, аміачної води та інших рідких добрив на кукурудзу. Інжекторна система CULTAN
  • Внесення КАС, аміачної води та інших рідких добрив на кукурудзу. Інжекторна система CULTAN
  • Внесення КАС, аміачної води та інших рідких добрив на кукурудзу. Інжекторна система CULTAN
  • Внесення КАС, аміачної води та інших рідких добрив на кукурудзу. Інжекторна система CULTAN
Інжектор GÜSTROWER для внесення рідких мінеральних добрив

Від ідеї до технології

Інжекційне колесо було розроблене в Канаді на противагу методу внесення КАС на кукурудзі по листкам наприкінці 70-х років. Ідея реалізовувалась у зв’язку з коротким періодом вегетації та потребою вводити добриво до початку зими. Через Данію ця технологія дійшла до Німеччини. У 80-х роках проф. Карл Зоммер з Боннського університету, розпочав використання цієї технології в рейнському овочівництві. З 2001 р. компанія «MuA» з Ґюстрова виготовляє пристрої CULTAN.

Інжекторні колеса встановлені на підвісці можуть відхилятися вгору та вбік за наявності перешкод. Голки (спиці), як правило, виготовлені з твердого сплаву і мають ресурс при робочій ширині 12-18 м від 1000 до 2000 га, залежно від умов ґрунтів. Для більш вузьких пристроїв необхідно розраховувати на відповідно менший ресурс. Спеціальний носик захищає форсунку від засмічення, навіть на липких ґрунтах.

У сучасному інжекторі GUSTROWER регулюючий пристрій адаптує кількість добрива до різних робочих швидкостей. При цьому активізуються діафрагмовий насос та регулюючі клапани інжекторного пристрою. Різноманітні пластинки форсунок забезпечують тиск системи від 1,5 до 8 бар.


Інжекторні колеса виготовляються з алюмінію та нержавіючої сталі і оснащуються 12 спицями з твердого металу, які кожні 13 см вприскують запаси рідкого мінерального добрива.

Відстань між колесами становить 25 см, тобто 31 вприскування на 1 м.кв. Колеса тримаються паралельно на двох сталевих пружинах або на одному резиновому пружинному елементі, завдяки чому можна досягти дуже рівномірного розподілу добрива аж по самий край поля, що іншими методами внесення добрив досягти не можливо.

Одразу після того, як спиця занурюється в ґрунт, відкривається канал і добриво осідає на глибині 6 см у вигляді фіксованого запасу амонію безпосередньо біля коріння. Там воно стає доступним для коріння рослин і може споживатися більшістю культур протягом усього вегетаційного періоду.

Комп'ютер контролює кількість добрив та дозволяє норми внесення від 50 до 3000 л/га навіть зі зміною швидкості руху. Вітер взагалі не впливає на інжекторне внесення рідких мінеральних добрив. Техніка працює зі швидкістю приблизно 10 км/год. Інжекторні пристрої пропонуються з робочими ширинами 3, 6, 12 і 15 м. За бажанням замовника також виготовляються прилади з робочою шириною 18 м.

Бажаєте дізнатися більше про технологію CULTAN та інжекторну техніку GUSTROWER?

Телефонуйте нам +38 044 299 46 51

Опубліковано: 20 липня 2018 Автор: Сергій Бобик
Вас може також зацікавити
Якщо Ви бажаєте отримати консультацію
подзвоніть нам за номером 045 755 1548

Схожі статті

Зберігання зерна в рукавах. Технологічні аспекти
Зберігання зерна в рукавах. Технологічні аспекти

Технологія зберігання зерна в рукавах зробила революцію та набула найбільшого поширення в Аргентині. З 2000 по 2008 роки завдяки своїй економічній ефе... Детальніше

Більше корисних статтей