Технології зберігання
кормів
та товарного зерна
Корисні поради
Повернутись на:ГоловнаКорисні поради

Накриття тюків агроволокном. Переваги та недоліки технології

Агроволокно для соломи - відносно новий продукт на українському агро ринку. В країнах ЄС зберігання соломи просто неба не обходиться без укриття тюків таким способом.

Чому? Все дуже просто. Європейці ретельно рахують гроші і знають, що корма коштують чимало, а якість соломи і сіна в годівлі надзвичайно важлива. Саме агроволокно для тюків слугує надійним захистом від опадів і допомагає фермерам піклуватись про корма.

Агроволокно - це не тент для сіна і не тент для тюків. Це набагато кращий варіант накриття сіна та соломи. Воно виготовлене з 100% поліпропілену. має текстильну структуру і дуже схоже на фліс.

Спробуємо допомогти вам розібратися в чому переваги цієї технології, які недоліки існують та що потрібно знати, щоб отримати гарний результат!

Чи має переваги використання агроволокна для накриття тюків?


Звичайно! І не одну. Розглянемо 5 ключових переваг агроволокна над іншими типами зберігання рулонів та тюків.

1. Проникність повітря та захист від розвитку цвілі

Ми не один раз бачили скирти накриті плівкою або брезентом. Насправді - це найгірше, що можна зробити для зберігання соломи та сіна. Під плівкою солома пріє і не може дихати, оскільки плівка призначена для блокування доступу повітря. Якщо скирта не дихає - утворюється конденсат між тюками та укриттям. Утворення конденсату, в свою чергу, призводить до підвищення вологості і розвитку дріжджів і грибів. Агроволокно, на відміну від плівок і брезентів - пропускає повітря і дозволяє скирті вентилюватися.


2. Захист від потрапляння вологи

При правильному укритті скирти волокном, вода буде стікати під кутом 45 градусів, а корм залишатиметься сухим. Захист від вологи - це запорука отримання корму відмінної якості. Все що мокре - там грибок. І якщо використати на підстилку вологу солому, то збільшується ризик бактеріального або грибкового маститу, який НЕ ЛІКУЄТЬСЯ.

  • Накриття тюків агроволокном. Переваги та недоліки технології
  • Накриття тюків агроволокном. Переваги та недоліки технології
  • Накриття тюків агроволокном. Переваги та недоліки технології
  • Накриття тюків агроволокном. Переваги та недоліки технології

3. Швидке просихання скирти після опадів

Навіть після проливних злив скирта накрита волокном буде дихати. В цьому випадку солома або сіно швидко провентилюються, надлишкова волога вийде через пори агроволокна і корма знову будуть сухими.


4. Запобігання розвитку мікотоксинів, що накопичуються внаслідок розвитку грибків

У вологому сіні чи соломі є висока ймовірність розвитку грибків. Грибки, в свою чергу призводять до утворення в кормах мікотоксинів, яких налічується близько 500 видів і які надзвичайно складно виявити. Мікотоксини в сіні погіршують смак корму і гарантовано призводять до захворювання тварин.


5. Особливо висока стійкість до поривів вітру

Завдяки своїй повітропроникній структурі, кільком можливостям надійної фіксації на скирті, міцності на розрив та розтягнення - агроволокно відмінно переносить сильні пориви вітру. З варіантами фіксації волокна на скирті можна ознайомитись в кінці цієї статті.


Чи є недоліки?

Що віднести до недоліків такого типу зберігання сказати складно. Все залежить від того з чим його порівнювати. У порівнянні із капітальним сховищем - скирту щороку потрібно накривати волокном, а потім його знімати. Це перетворюється у необхідність правильної підготовки площадки для розміщення скирти, витрати часу, людського та технічного ресурсів.

У порівнянні з брезентом - термін придатності волокна 3-4 роки, але варто пам’ятати що під брезентом солома пріє і псується, під волокном - дихає. А якість корму - це основа.

Одним з недоліків агроволокна для скрити також можна вважати необхідність його правильного складського зберігання у міжсезоння. Щоб захистити матеріал від появи в ньому гризунів - рекомендуємо зберігати його без залишків кормів, та захищати отрутою від мишей.


Як підібрати агроволокно та що треба знати перед укриттям?
Читайте рекомендації >> тут

Дізнатися про кормову цінність соломи і сіна можна в статті
Більше про зберігання соломи та сіна >> тут

Опубліковано: 8 травня 2019
Вас може також зацікавити
Якщо Ви бажаєте отримати консультацію
подзвоніть нам за номером 045 755 1548

Схожі статті

9 найчастіших питань про органічні добрива ч.1
9 найчастіших питань про органічні добрива ч.1

Внесення органічних добрив для живлення в останні кілька років показує позитивну динаміку. Проте, в процесі підготовки та роботи з органікою частина ... Детальніше

Більше корисних статтей