Технології зберігання
кормів
та товарного зерна
Корисні поради
Повернутись на:ГоловнаКорисні поради

9 найчастіших питань про органічні добрива ч.1

Внесення органічних добрив для живлення в останні кілька років показує позитивну динаміку. Проте, в процесі підготовки та роботи з органікою частина підприємств допускає типові помилки, які в результаті призводять до зайвих витрат. У цій статті ми зібрали відповіді на дев’ять найчастіших запитань про органічні добрива, які допоможуть уникнути помилок та зменшити собівартість вирощеного врожаю.

1/9.На що впливає подрібнення гною?

Гній - це суміш продуктів життєдіяльності тварин та підстилки. Подрібнення гною впливає на час розкладання органічних решток в ґрунті та доступність поживних речовин для культур. Доступність поживних речовин покращує умови зростання та розвитку. Отже, чим дрібніша фракція – тим швидше поживні речовини стають доступними.
Крім того, гній потрібно заробити не пізніше ніж через 2 години після внесення його на поле. При якісному подрібнені цю заробку можна провести дисковою бороною – це дешевше та швидше ніж плугом.

2/9. Чому важлива рівномірність внесення органічних добрив?

Рівномірність впливає на розповсюдження поживних речовин в ґрунті, а отже і на рівномірність живлення культур та однорідність в урожайності. Не рівномірне внесення = строкатість. При великій кількості органічних добрив на невеликій ділянці – може відбутись опік кореня рослини, що призводить до пригнічення росту та розвитку культури. Часом це може призводити і до повноїїї загибелі. Саме тому рівномірність внесення органічних добрив є важливою.

  • 9 найчастіших питань про органічні добрива ч.1
  • 9 найчастіших питань про органічні добрива ч.1
  • 9 найчастіших питань про органічні добрива ч.1

3/9. Як розраховуються норми внесення органічних добрив?

Для розрахунку норми внесення органіки необхідно мати результати аналізу ґрунту та аналізи складу самого органічного добрива. Також варто знати тип культури та планову врожайність.

В залежності від кількості елементів живлення в грунтах, органічному добриві та типу запланованої культури - формується загальна кількість необхідних для внесення елементів. Оскільки найбільш ефективною вважається органо-мінеральна система живлення – то частина надходження поживних елементів (як правило це азот) сплановується саме з мінеральних добрив.

Для максимально точного розрахунку слід враховувати і післядію органічного добрива, яка розтягується на 3-5 років.

4/9. Чому ширина розкидання важлива?

Важливість ширини розкидання пов’язане в першу чергу з кількістю колій. Чим більше колій на полі – тим більше переущільненням ґрунту. Який розкидач зробить більше колій - той, що розкидає на 6-8 м чи на 20-22 м? Впевнені, відповідь ви точно знаєте 

Оптимальна щільність ґрунту для культур це 1.1-1.35 г/см.кв. Надмірне ущільнення призводить до поганого розвитку коріння та зменшення площі живлення культури. В такому випадку погіршується повітряно-водний режим ґрунту, зменшується розповсюдження вологи та поживних речовин. Як наслідок - зменшення урожайності.

Тому при внесенні органічних добрив важливо використовувати техніку з максимальною шириною розкидання. Менше колій = більша урожайність.

5/9. Чи можливе перенасичення органічними добривами?

Надмірне внесення гною ВРХ понад норму щороку, може призвести до зафосфаченості ґрунтів, свиней – до закислення, а курячий послід містить антибіотики та велику концентрацію елементів живлення. Оскільки антибіотики не є властивими для ґрунту – вони пригнічують його мікрофлору і тим самим сповільнюють розкладання пожнивних решток: соломи, сидератів, кореневих решток і т.д.

При внесені великих норм добрив, в тому числі і органічних, в ґрунт надходить велика кількість азоту (нітрати), що може змиватися та погіршувати екологію. Надмірна кількість азоту призводить до росту вегетативної маси, через що стебло витягується та стає схильним до вилягання, а стійкість рослин до грибкових хвороб зменшується.

Як каже українське прислів’я «що занадто – те не здраво». Це правило працює і для органічних добрив.

Продовження статті читайте тут

Потрібна допомога з розрахунками економічної доцільності органіки? Звертайтесь до наших консультантів >> https://ag-bag.ua/contacts

Залишились питання про органічні добрива? Телефонуйте >> + 38 050 446 7996

Опубліковано: 10 грудня 2019 Автор: Сергій Бобик
Вас може також зацікавити
Якщо Ви бажаєте отримати консультацію
подзвоніть нам за номером 045 755 1548

Схожі статті

Накриття тюків агроволокном. Переваги та недоліки технології
Накриття тюків агроволокном. Переваги та недоліки технології

Агроволокно для соломи - відносно новий продукт на українському агро ринку. В країнах ЄС зберігання соломи просто неба не обходиться без укриття тюкі... Детальніше

Більше корисних статтей