Технології зберігання
кормів
та товарного зерна
Корисні поради
Повернутись на:ГоловнаКорисні поради

9 найчастіших питань про органічні добрива ч.1

Внесення органічних добрив для живлення в останні кілька років показує позитивну динаміку. Проте, в процесі підготовки та роботи з органікою частина підприємств допускає типові помилки, які в результаті призводять до зайвих витрат. У цій статті ми зібрали відповіді на дев’ять найчастіших запитань про органічні добрива, які допоможуть уникнути помилок та зменшити собівартість вирощеного врожаю.

1/9.На що впливає подрібнення гною?

Гній - це суміш продуктів життєдіяльності тварин та підстилки. Подрібнення гною впливає на час розкладання органічних решток в ґрунті та доступність поживних речовин для культур. Доступність поживних речовин покращує умови зростання та розвитку. Отже, чим дрібніша фракція – тим швидше поживні речовини стають доступними.
Крім того, гній потрібно заробити не пізніше ніж через 2 години після внесення його на поле. При якісному подрібнені цю заробку можна провести дисковою бороною – це дешевше та швидше ніж плугом.

2/9. Чому важлива рівномірність внесення органічних добрив?

Рівномірність впливає на розповсюдження поживних речовин в ґрунті, а отже і на рівномірність живлення культур та однорідність в урожайності. Не рівномірне внесення = строкатість. При великій кількості органічних добрив на невеликій ділянці – може відбутись опік кореня рослини, що призводить до пригнічення росту та розвитку культури. Часом це може призводити і до повноїїї загибелі. Саме тому рівномірність внесення органічних добрив є важливою.

  • 9 найчастіших питань про органічні добрива ч.1
  • 9 найчастіших питань про органічні добрива ч.1
  • 9 найчастіших питань про органічні добрива ч.1

3/9. Як розраховуються норми внесення органічних добрив?

Для розрахунку норми внесення органіки необхідно мати результати аналізу ґрунту та аналізи складу самого органічного добрива. Також варто знати тип культури та планову врожайність.

В залежності від кількості елементів живлення в грунтах, органічному добриві та типу запланованої культури - формується загальна кількість необхідних для внесення елементів. Оскільки найбільш ефективною вважається органо-мінеральна система живлення – то частина надходження поживних елементів (як правило це азот) сплановується саме з мінеральних добрив.

Для максимально точного розрахунку слід враховувати і післядію органічного добрива, яка розтягується на 3-5 років.

4/9. Чому ширина розкидання важлива?

Важливість ширини розкидання пов’язане в першу чергу з кількістю колій. Чим більше колій на полі – тим більше переущільненням ґрунту. Який розкидач зробить більше колій - той, що розкидає на 6-8 м чи на 20-22 м? Впевнені, відповідь ви точно знаєте 

Оптимальна щільність ґрунту для культур це 1.1-1.35 г/см.кв. Надмірне ущільнення призводить до поганого розвитку коріння та зменшення площі живлення культури. В такому випадку погіршується повітряно-водний режим ґрунту, зменшується розповсюдження вологи та поживних речовин. Як наслідок - зменшення урожайності.

Тому при внесенні органічних добрив важливо використовувати техніку з максимальною шириною розкидання. Менше колій = більша урожайність.

5/9. Чи можливе перенасичення органічними добривами?

Надмірне внесення гною ВРХ понад норму щороку, може призвести до зафосфаченості ґрунтів, свиней – до закислення, а курячий послід містить антибіотики та велику концентрацію елементів живлення. Оскільки антибіотики не є властивими для ґрунту – вони пригнічують його мікрофлору і тим самим сповільнюють розкладання пожнивних решток: соломи, сидератів, кореневих решток і т.д.

При внесені великих норм добрив, в тому числі і органічних, в ґрунт надходить велика кількість азоту (нітрати), що може змиватися та погіршувати екологію. Надмірна кількість азоту призводить до росту вегетативної маси, через що стебло витягується та стає схильним до вилягання, а стійкість рослин до грибкових хвороб зменшується.

Як каже українське прислів’я «що занадто – те не здраво». Це правило працює і для органічних добрив.

Продовження статті читайте тут

Потрібна допомога з розрахунками економічної доцільності органіки? Звертайтесь до наших консультантів >> https://ag-bag.ua/contacts

Залишились питання про органічні добрива? Телефонуйте >> + 38 050 446 7996

Опубліковано: 10 грудня 2019 Автор: Сергій Бобик
Вас може також зацікавити
Якщо Ви бажаєте отримати консультацію
подзвоніть нам за номером 044 ‎499 7048

Схожі статті

Накриття тюків агроволокном. Переваги та недоліки технології
Накриття тюків агроволокном. Переваги та недоліки технології

Агроволокно для соломи - відносно новий продукт на українському агро ринку. В країнах ЄС зберігання соломи просто неба не обходиться без укриття тюкі... Детальніше

Більше корисних статтей