Технології зберігання
кормів
та товарного зерна
Корисні поради
Повернутись на:ГоловнаКорисні поради

9 найчастіших питань про органічні добрива ч.2

Першу частину відповідей на питання про органічні добрива читайте тут

6/9. Що таке «гігієна органіки»?

Термін «гігієна органічних добрив» з’явився в нашій компанії під час пошуку відповіді на питання клієнта «що робити з камінням і шпагатом у гноєві ВРХ?». Отже, налагоджений менеджмент гною на фермі та гігієна – це єдина можливість отримати чисте добриво придатне для внесення.

Розкидання органічних добрив з камінням, шпагатом, залишками залізо-бетону призводить до забруднення ґрунтів. Як результат - це поломки ґрунто-обробних агрегатів, не якісна сівба та зрідження посівів. В свою чергу – це сповільнення процесу закриття вологи, передпосівного обробітку, а також розтягнення посівної кампанії у часі.

Найбільше страждає при внесенні засміченого гною – розкидач. Кожен камінь або залишки шпагату намотані на подрібнюючі вали – це потенційна поломка та додаткові витрати на ремонт вашого розкидача.

Пам’ятайте, що гній – це не сміття, а добриво!

7/9. Чи потрібні аналізи органічних добрив?

Аналізи органіки це безперечний маст-хев для агронома! При розрахунку балансу поживних речовин на планову врожайність потрібно знати вміст елементів живлення в діючій речовині для конкретного органічного добрива. Тільки тоді ви зможете правильно вибудувати систему органо-мінерального живлення.

Перевіряти склад органічного добрива варто раз на рік – перед початком сезону внесення добрив. Також рекомендовано робити аналізи при зміні типу підстилки для тварин. Врахуйте, що гній в різних буртах – це різні за складом добрива. Показники, які необхідно розуміти – це азот, фосфор, калій, магній, кальцій та кислотність.

  • 9 найчастіших питань про органічні добрива ч.2
  • 9 найчастіших питань про органічні добрива ч.2

8/9. Під які культури краще вносити органіку?

В цьому, як і в більшості питань, все залежить від типу та складу органічного добрива. Вцілому, критичних обмежень для внесення органічних добрив під певні культури немає. Проте, для прикладу, підстилковий гній ВРХ найдоцільніше вносити під зернову та силосну кукурудзу, буряки, соняшник, сою і ярий ріпак.

Для пшениці, ячменю, жита, озимого ріпаку, краще використовувати післядію гною ВРХ, оскільки існує ймовірність розвитку збудників хвороб.

А ось для компосту немає жодних обмежень. В процесі компостування більшість шкідливих мікроорганізмів та насіння бур’янів гине, тому компост можна вносити під усі культури.

9/9. Яка економічна доцільність органіки?

Нажаль, відповідь на це питання знає дуже мало українських аграріїв, хоча повинен знати кожен. Органіка – це не тільки покращення структури та складу ґрунту, це – надзвичайна економічна ефективність.

Економічні розрахунки – річ доволі суб'єктивна. Кожне підприємство рахує вартість добрив і їх внесення «по-своєму». Ми радимо враховувати 3 ключових фактори: собівартість органічного добрива, вміст діючих речовин та вартість одиниці діючої речовини. А далі порівнювати показники з такими ж цифрами, але для мінеральних добрив.

Як правило, одиниця діючої речовини в органіці дешевша від мінералки мінімум в 4 рази. Проте на підприємствах де гній ВРХ наявний на фермі, органічне добриво може бути дешевше за мінералку навіть у 10 разів. І це не жарт!

Витрати на транспортування та внесення рекомендуємо рахувати окремо. Так ви отримаєте чітке порівняння по вартості живлення культур та вартості логістики.

Потрібна допомога з розрахунками економічної доцільності органіки?

Звертайтесь до наших консультантів >> https://ag-bag.ua/contacts
Залишились питання про органічні добрива? Телефонуйте >> + 38 050 446 7996

Опубліковано: 10 грудня 2019 Автор: Сергій Бобик
Вас може також зацікавити
Якщо Ви бажаєте отримати консультацію
подзвоніть нам за номером 045 755 1548

Схожі статті

Як спиртовим заводам економити на кукурудзі?
Як спиртовим заводам економити на кукурудзі?

Спиртова галузь - одна з ключових в Українській промисловості. Вона є важливою складовою паливно-енергетичного сектору, бо виробляє біоетанол та похід... Детальніше

Зберігання кормів для ВРХ. Огляд технологій та економічні аспекти
Зберігання кормів для ВРХ. Огляд технологій та економічні аспекти

В сучасних умовах способи зберігання кормів повинні бути максимально ефективними - забезпечувати мінімальні втрати поживних речовин і бути оптимальним... Детальніше

Більше корисних статтей