Технології зберігання
кормів
та товарного зерна
Корисні поради
Повернутись на:ГоловнаКорисні поради

Технологія силосування кормів у полімерних рукавах

Успішно зберігати, або консервувати, в плівкових рукавах можна більшість знайомих ринку україни кормів. Це пров'ялена силосна сировина: кормові злаки, люцерна, конюшина, цільні хлібні злаки, кормові продукти з кукурудзи (цільна листково-стеблова маса з качанами, подрібнені качани з обгортками і без, дроблена суміш очищеного зерна та стержнів качана), вологе або кондиціоноване кукурудзяне зерно (ціле/дроблене/плющене), пресований буряковий жом, пивна дробина та ін. Тобто силосування кормів може відбуватися безпосередньо в полімерних рукавах. Дехто вважає, що заготівля силосу в рукава, чи заготівля жому в рукава, як і інших кормів - річ складна. Що ж, давайте поглянемо як відбувається процес.

Подрібнену масу, яка підлягає консервації доставляють до преса-упаковщика Budissa Bagger та вивантажують прямо на кормовий стіл за допомогою великих транспортних засобів (самоскидів із заднім вивантаженням або силосних причепів). Також можливе наповнення частинами (телескопічним навантажувачем або ковшем трактора). Гумовий конвеєр кормового столу просуває масу до ротору, який в свою чергу проштовхує корм крізь сталевий тунель у складений рукав, котрий лежить на машині. При цьому відбувається активне ущільнення маси, що силосується. Щільність утрамбованої маси перевіряється за допомогою лінії розтягнення, що нанесена на рукаві. Лінія вимірюється спеціальною лінійкою, яка йде у комплекті із рукавом.

Плівка тришарового поліетиленового рукава в залежності від його діаметра може мати товщину до 0,250 мм. Рукава захищені від руйнівної дії ультрафіолетових променів сонця. Це забезпечує гарантоване зберігання корму до 2 років.

Білий зовнішній шар відбиває сонячне випромінювання. Різні моделі і варіанти прес-упаковщика дозволяють наповнювати рукава діаметром від 1,50 до 4,20 м. Їхня довжина може становити від 30 до 150 м, а вміст відповідно від 100 до 1500 тон. Таким чином, дана технологія однаково ефективна при використанні як на малих так і на дуже великих підприємствах. Завдяки рівномірному ущільненню маси, що силосується від 2 до 8 тон на 1 погонний метр (залежно від діаметра рукавів) створюються оптимальні умови для щоденної виїмки певної кількості корму залежно від поголів'я худоби і пори року.


Дана технологія працює ефективно, тільки у випадку дотримання усіх необхідних технологічних норм:

-55-65 % для трав (конюшина, люцерна);

-65-73 % для силосу кукурудзи;

-70-78 % для жому та пивної дробини.

Відхилення в нижню або верхню сторону пов'язані з компромісами і ризиком отримати корм низької якості. Силосуєма маса із вмістом сухої речовини нижче 20 % може не законсервуватися в рукаві;

Переваги консервування і зберігання в полімерних рукахав:

Термін зберігання кормів у полімерних рукавах

Срок зберігання кормів у плівкових рукавах без втрат поживності корму складає – 12 місяців.

Захист полімерних рукавів

Для захисту від механічних пошкоджень заподіяних тваринами чи птахами, рукава покривають захисною сіткою. Не менше двох разів на тиждень слід проводити контроль рукава на предмет його пошкодження гризунами.
Виявлені пошкодження слід негайно заклеювати спеціальним скотчем, щоб не проходило повітря.Виїмка з полімерного рукава

Для виїмки підходить механізація, відома з області силосування в траншеї. Для мінімізації втрат рукав відрізається на відстані 0,50-1 м над землею, починаючи збоку, півколом по всьому поперечному розрізу. Розріз рукава бажано роботи з північної сторони. Плівка відкидається і після виїмки корму знову розміщується на місці розрізу. При сипучості силосної маси, плівка знімається збоку таким чином, щоб залишки корму падали на плівку. Рукав ніколи не слід розрізати зверху в поздовжньому напрямку. Для виїмки підходять усі традиційні способи: переважно це телескопічні навантажувачі і фрези.

Опубліковано: 11 листопада 2015 Автор: Сергій Бобик, менеджер з маркетингу ТОВ «АГ-БАГ-Україна»
Вас може також зацікавити
Якщо Ви бажаєте отримати консультацію
подзвоніть нам за номером 045 755 1548

Схожі статті

Зберігання зерна в рукавах. Технологічні аспекти
Зберігання зерна в рукавах. Технологічні аспекти

Технологія зберігання зерна в рукавах зробила революцію та набула найбільшого поширення в Аргентині. З 2000 по 2008 роки завдяки своїй економічній ефе... Детальніше

Більше корисних статтей