Технології зберігання
кормів
та товарного зерна
Корисні поради
Повернутись на:ГоловнаКорисні поради

Зберігання зерна в рукавах. Переваги та недоліки технології.

Технологія зберігання зерна в рукавах - вже не нова і практикується багатьма українськими господарствами понад 10 років. На ринку можна зустріти різні відгуки стосовно такого методу зберігання врожаю – від не надто задоволених до неймовірно позитивних. Чому ж так різниться думка про збереження зерна в рукавах? Який ефект можна отримати при використанні технології?

ЯКІ ПРОБЛЕМИ ВИРІШУЮТЬ РУКАВА?

  • Зберігання зерна в рукавах. Переваги та недоліки технології.
  • Зберігання зерна в рукавах. Переваги та недоліки технології.
  • Зберігання зерна в рукавах. Переваги та недоліки технології.

Практично кожен власник розвиваючи своє господарство зіштовхується з кількома основними перепонами при вирощуванні та зберіганні зернових до моменту їх продажу. Розмовляючи з представниками агросектору ми виділили основні з них:

1. Низька продуктивність сушарки

Від того, що сушарка не встигає сушити потрібні об’єми, в кінцевому результаті страждає собівартість вирощеного зерна. Не встигаємо сушити – значить не працюємо, або ж одразу веземо з поля на елеватор (де платимо гроші за прийом, сушку, зберігання та відвантаження). На елеваторі стоять черги – і знову платимо додатково за транспорт. У цій ситуації рукава можуть виступити у якості оперативної ємності. В яку закладається зерно з підвищеною вологістю для подальшої досушки.

2. Не належний стан складів для зберігання

Протікання даху, наявність сторонніх матеріалів (золи) у зерні, наявність шкідників, гірша якість при виїмці ніж при завантаженні – результат того, що потужності для зберігання мають не найкращий стан. Оскільки принцип зберігання в рукаві передбачає збереження без доступу повітря – значить, що шкідники гинуть і проводити фумігацію не потрібно. Звичайно, що є ризик пошкодження рукава, але про це згодом.

3. Не вистачає місця для зберігання урожаю

Проблема досить схожа з нестачею місця для зберігання зерна для сушки. Недостача власних складів примушує до користування послугами елеватора (де ви витрачаєте додаткові кошти) або ж до продажу зерна в момент, коли ціна не є найвигіднішою.

4. Висока собівартість виробленого зерна

Існування цієї проблеми є наслідок наявності та невирішеності попередніх. Допоки не розв’яжуться менші проблеми – не вирішиться й основна. Не можна стовідсотково стверджувати, що впровадження технології зберігання в рукавах вирішить усі ці завдання – проте вона допоможе суттєво покращити ситуацію, якщо підійти до питання відповідально та дотримуватись технологічних рекомендацій.


СКІЛЬКИ КОШТУЄ ЗБЕРІГАННЯ В РУКАВАХ?

Розрахунок вартості зберігання в рукавах вимагає певних міркувань та розрахунків. Потрібне обладнання включає в себе: завантажувач зерна, вивантажувач з рукавів, перевантажувач зерна та два трактори, достатніх для завантажувача та транспортування перевантажувача. Замість перевантажувача зерна можна використовувати фронтальний навантажувач, якщо мова йде про невеликі об’єми зернових.


Окрім витрат на придбання обладнання та його обслуговування є також витрати, пов'язані з робочою силою та паливом. Крім того, полымерний мішок не є багаторазовим - після вивантаження його повторне використання неможливе.

В цілому, збереження 1 т зернових (не залежно від періоду зберігання) буде залежати в першу чергу від об’єму. Для прикладу, якщо ви зберігатимете 1000 т – вартість зберігання коштуватиме 340 грн/т. Якщо ж об’єм зросте до 5000 т – 135 грн/т, а при зберіганні 10 000 т вартість на тонну становитиме 110 грн. Така різниця у вартості пов’язана в першу чергу з амортизацією техніки.

Використайте он-лайн калькулятор для розрахунку вартості зберігання в рукавах

Якщо ви хочете розрахувати вартість зберігання вашого об’єму зерна в рукавах та порівняти її із вартістю зберігання на елеваторі – скористайтесь нашим он-лайн калькулятором.


ЧИ Є НЕДОЛІКИ У ЦІЄЇ ТЕХНОЛОГІЇ?

Як би не називалась технологія зберігання зернових – вона в будь-якому випадку матиме недоліки: операційні, технологічні або ж економічні. Однозначно варто пам’ятати приказку: «Що українцю добре – те німцю смерть». Мова йде про те, що не для кожного підприємства певна технологія може бути економічно обґрунтованою та операційно доцільною.

Що ж стосується зберігання в рукавах – основною проблемою українські підприємства вбачають можливість пошкодження плівкового рукава птахами, гризунами або ж людьми.
Перше рішення у такої проблеми достатньо просте і не потребує додаткових витрат: Воно має назву – «гігієна території».

При дотриманні "гігієни території" та проведенні планових оглядів рукавів - птахи та гризуни не створюють проблем

В процесі завантаження зерно розсипається поруч з рукавом або й на сам герметичний рукав. Якщо такі залишки не прибрати, то їх запах привертає увагу птахів та гризунів, які в свою чергу можуть пошкодити плівку рукава. Здійснивши очистку площадки та рукавів від залишків зерна – ризик пошкодження плівки значно знижується.

Наступним рішення проблеми пошкодження плівки є накривання рукава захисною сіткою від птахів. Вартість такої сітки можна сміливо розбивати на частини, адже гарантійний термін служби складає 6 років.

Ще одна можлива проблема – це вивантаження рукавів в мокру погоду, в тому разі коли рукави розміщені на ґрунтовій площадці (в полі) і техніці складно заїхати. В цьому випадку також існує рішення, яке лежить в операційно-управлінській площині. Розбиття зони зберігання на 2 площадки з твердим та ґрунтовим покриттям, дозволить вчасно вивантажити необхідний об’єм.

Хочете дізнатися де зародилася технологія, скільки та що можна зберігати у рукавах та з чого розпочати роботу? Читайте наші поради у статті «Зберігання зерна в рукавах. Технологічні аспекти»

Залишилися питання про зберігання товарного зерна в рукавах?
Бажаєте отримати до­дат­ко­ву кон­суль­та­цію – те­лефо­нуй­те нам!

Опубліковано: 20 квітня 2018 Автор: Сергій Бобик
Вас може також зацікавити
Якщо Ви бажаєте отримати консультацію
подзвоніть нам за номером 045 755 1548

Схожі статті

Як спиртовим заводам економити на кукурудзі?
Як спиртовим заводам економити на кукурудзі?

Спиртова галузь - одна з ключових в Українській промисловості. Вона є важливою складовою паливно-енергетичного сектору, бо виробляє біоетанол та похід... Детальніше

9 найчастіших питань про органічні добрива ч.2
9 найчастіших питань про органічні добрива ч.2

Першу частину відповідей на питання про органічні добрива читайте тут6/9. Що таке «гігієна органіки»?Термін «гігієна органічних добрив» з’явився в наш... Детальніше

Більше корисних статтей