Технології зберігання
кормів
та товарного зерна
Корисні поради
Повернутись на:ГоловнаКорисні поради

Як агроволокно допомагає заробляти більше на молоці

У попередніх статтях ми вже пояснювали як саме агроволокно може допомогти вам збільшити прибутковість виробництва молока. Агроволокно Toptex - це захисне волокно, яке слід використовувати для укриття соломи, сіна чи зерна для захисту від впливів навколишнього середовища.

Ця технологія укриття зменшує втрати сухої маси сіна та соломи через опади, які без такого захисту проникають у сіно або солому і, тим самим, шкодять їм. Крім того, агроволокно Toptex:

Що приховують сіно та солома?

Деяким фермерам може здатися, що мова йде лише про укриття сіна та соломи. І тоді фермери, які так думають, починають використовувати для укриття силосні плівки або дешеві брезенти. Таким господарям варто розуміти, чому потрібно уникати використання плівок або брезенту для захисту сіна та соломи. Не забувайте те, чого вчить нас відома приказка: Хто купує дешево - насправді купує дорого, бо купує двічі.


Щоб з’ясувати, чому це так важливо, наведемо кілька загальних фактів про травлення у корів:

  1. Здорова корова виробляє близько 100-120 літрів слини на добу. Слина особливо важлива для травлення, оскільки вона багата бікарбонатом натрію, який є критичним бар’єром для нейтралізації надлишкового впливу кислоти на рубець. Принцип полягає в тому, що чим довше корова пережовує корм, тим більше слини вона виробляє.
  2. Жувальна активність у свою чергу залежить від частки грубої клітковини у кормі. І вона знаходиться в сіні та соломі. Отже, сіно та солома є важливими складовими раціону корів для підтримки їх природного здоров’я.

Однак солому та сіно часто залишають поза увагою. На відміну від спеціальних кормів, які доводиться купувати і платити за них великі суми грошей, солома та сіно часто сприймаються як дешеві та легкодоступні, оскільки вони завжди під рукою.

Вивчаючи якість корму, ми помітили, що цвіль та мікотоксини були найбільшою проблемою сіна та соломи. Але багато фермерів цього не знають, оскільки мікотоксини не видно, їх можна виявити лише за допомогою спеціальних тестів. Але в результаті у корів часто виникають проблеми зі здоров’ям, оскільки якості кормового матеріалу не приділяється належна увага.

  • Як агроволокно допомагає заробляти більше на молоці
  • Як агроволокно допомагає заробляти більше на молоці
  • Як агроволокно допомагає заробляти більше на молоці
  • Як агроволокно допомагає заробляти більше на молоці
  • Як агроволокно допомагає заробляти більше на молоці
Так виглядає погіршення здоров'я тварин та втрата прибутковості виробництва молока

Хороша якість кормів вимагає уваги і часу

Хороша якість вимагає часу, а хороша обробка необхідна від початку виробництва кормів і до кінця зберігання. Потрібен час, щоб усе висохло до оптимальної вологості, перш ніж ви зможете тюкувати сіно та солому. Висихання соломи займає від шести до восьми тижнів, перш ніж її годувати коровам. І вирішальним фактором для підтримки якості корму є зберігання. Щоб найкраще захистити свою солому або сіно, її слід зберігати в сухому і добре провітрюваному місці. Завжди пам’ятайте це правило: турбота про якість корму означає турботу про здоров’я своїх тварин.

Турбота про якість корму означає турботу про здоров’я своїх тварин

Однак насправді ми часто бачимо щось зовсім інше. Криті ангари використовуються для розміщення сільськогосподарської техніки, тоді як дешеві плівки та брезенти - для накриття соломи та сіна. Пластиковий укривний матеріал легко здувається вітрами, залишаючи корм для тварин незахищеним від вітру, негоди та дощу.

Крім того, вам слід подумати про те, що відбувається з вашим сіном та соломою під герметичним пластиком. Солома не може дихати під пластиком. Утворюється конденсат між соломою та пластиковим шаром. І в цьому теплому і вологому середовищі розвивається цвіль, яка є ідеальним для розмноження мікотоксинів.

Далі у ваших тварин починають виникати проблеми. Виробництво молока та м’яса зменшується, оскільки споживається менше кормів. Або вони мають такі проблеми зі здоров’ям, як діарея, захворювання печінки або нирок. Ось чому не варто використовувати силосні плівки або брезент для укриття соломи чи сіна.

Купівля дешевої поліетиленової плівки не позбавить вас від подальших витрат зайвих грошей на блокатори мікотоксинів, ліки, послуги ветеринара або новий матеріал для укриття. Все схоже на ту саму приказку, що скупий платить двічі. Ось чому ми рекомендуємо використовувати агроволокно Toptex.

Солому та сіно слід закривати, забезпечуючи належну вентиляцію з усіх боків, щоб залишкова волога могла випаровуватися. Силосні плівки, пластикові плівки або брезенти не пропускають повітря. Залишкова волога не може проходити назовні. А це створить тепле і вологе середовище, яке прискорить розвиток мікотоксинів і цвілі.


Зрозуміти ключові переваги агроволокна TOPTEX легко:


ВАМ МОЖЕ ЗНАДОБИТИСЬ!

Опубліковано: 25 травня 2021 Автор: Сергій Бобик
Вас може також зацікавити
Якщо Ви бажаєте отримати консультацію
подзвоніть нам за номером 045 755 1548

Схожі статті

Як боротися з птахами на фермі чи зерносховищі?
Як боротися з птахами на фермі чи зерносховищі?

Купити акустичний відлякувач птахів - перше що може спасти на думку при виникненні проблеми з птахами на елеваторі, зерносховищі чи фермі. А може ефек... Детальніше

7 фактів про кислотність ґрунту, які має знати кожен аграрій. Частина 2
7 фактів про кислотність ґрунту, які має знати кожен аграрій. Частина 2

Першу частину фактів про кислотність ґрунту читайте >> тут Факт 5. Ми самі створили цю проблемуПідкислення ґрунту - це природний процес, який п... Детальніше

Більше корисних статтей