Як боротися з птахами на фермі чи зерносховищі?
Купити акустичний відлякувач птахів - перше що може спасти на думку при виникненні проблеми з птахами на елеваторі, зерносховищі чи фермі. А може ефективніше буде купити ультразвуковий відлякувач? Чи сітки? Чи отруту? Як взагалі вирішити проблему птахів-шкідників? Які методи працюють?
Секрет перемоги - створення дискомфорту
Птахи зазвичай збиваються в купу восени. Рікі Вудс, біолог з Міністерства сільського господарства США говорить, що зазвичай немає ніякої різниці в якому приміщенні вирішують оселитися птахи - це просто невезіння. Деяким птахам може сподобатися те, що вони бачать і вони приводять з собою інших. Незабаром група з сотень або тисяч птахів може вирішити, що ваша ферма чи зерносховище - гарне місце для поселення.
Якщо на фермі є проблема з птахами, насамперед потрібно визначити, чи залишаються птахи в приміщенні увесь день і відлітають в сутінках, чи вони йдуть в світлий час доби, але потім повертаються на сідала вночі. У кожній ситуації є різні рішення.
Виключення з будівлі - найкращий варіант, але це може бути складно в багатьох тваринницьких приміщеннях. Дуже добре працює сітка від птахів, якщо вона встановлена правильно, або прозорі стулки в кінці будівлі можуть не допустити проникнення птахів. Знову ж таки, ці варіанти зазвичай не підходять для молочних корівників, які мають тенденцію бути більш відкритими ніж зерносховища.
Альтернатива - спробувати потурбувати птахів настільки, щоб вони не захотіли повертатися в корівник. Це можна зробити за допомогою піротехніки або джерел шуму, наприклад, вистріливши з пістолета в повітря чи застосувати програмований акустичний відлякувач птахів.
Ключем до “перемоги над птахами” є прояв старанності. Стримуюча активність повинна відбуватися постійно протягом семи-десяти днів. Важливо тримати птахів в русі і не дозволяти їм приземлятися. Це вимагає багато часу і зусиль, та якщо ви пропустите день або два, вони знову відчують себе комфортно.
Ключем до “перемоги над птахами” є прояв старанності
Якщо птахи будуть в приміщенні увесь день - їх доведеться переслідувати не менше семи-десяти днів, від сходу до заходу сонця. Якщо вони прилітають в сутінках, щоб влаштуватися на нічліг, то методи переслідування можна використовувати з останньої години дня до настання темряви протягом декількох днів поспіль, щоб відлякати птахів, коли вони намагаються прилетіти.
Інші варіанти включають захоплення, що може допомогти знизити чисельність. Є також схвалені пестициди обмеженого використання, які можна використовувати, але вони не призначені для позбавлення сараю від птахів. Ці продукти вбивають кількох птахів в надії, що інші злякаються.
Класичний та сучасний підходи
Класичний підхід - використання страхітливих пристроїв, таких як імітація сови, яка сидить в сараї. Вони корисні протягом декількох днів, але потім птахи звикають до них, тому доведеться переміщати сову кожні кілька днів.
Ще одним класичним варіантом є застосування простих акустичних чи ультразвукових відлякувачів. Але як і у випадку з муляжем сови чи будь яким іншим муляжем - птахи до них звикають і потрібно змінювати метод.
Один з найдієвіших сучасних методів відлякування - це використання програмованого акустичного відлякувача птахів, що відтворює природні крики хижих птахів (чорний шуліка, яструб, канюк.), сигнали, що дратують цільових птахів та синтезовані сигнали, що використовуються для створення стресового звукового середовища.
Для прикладу, відлякувачі птахів AviTrac® відтворюють відлякувальні сигнали розроблені спеціалізованою лабораторією проти шпаків, ворон, воронів, голубів, чайок і т. д. Вони підійдуть для використання всередині і зовні приміщень, повністю програмуються з можливістю вказання частоти звучання, часу роботи, типу звукового сигналу та рівня гучності. Оскільки пристрій програмований - вам не потрібно буде приділяти багато зусиль для контролю.
На сільськогосподарських тварин звуки акустичного відлякувача зовсім не впливають, оскільки корови звикають до них протягом 3-5 днів. Такі відлякувачі необхідно щодня переміщати на кілька метрів і регулярно міняти репертуар звуків, оскільки відлякування птахів ефективне, коли воно носить саме динамічний характер.
«Цей пристрій дуже автономний: для тритижневої роботи потрібно всього одна ніч підзарядки. Це те, що я вважаю найбільш важливим для того, щоб не витрачати час даремно і забезпечити постійну ефективність », - пояснює фермер з Франції. До-речі, європейські фермери використовують такі пристрої і для захисту посівів чи навіть урожаю винограду.
Який з підходів до боротьби з птахами-шкідниками обрати - вирішувати вам. На щастя в Україні наявні усі можливі засоби для вирішення цієї проблеми. Головне, щоб результатом стали чисті корми чи зерно та їх мінімальні втрати.
Переглянути презентацію про автоматичні акустичні відлякувачі >> тут