Технології зберігання
кормів
та товарного зерна
Корисні поради
Повернутись на:ГоловнаКорисні поради

Як птахи впливають на виробництво молока?

Птахи - важлива частина сільського господарства. Вони поїдають безліч комах-шкідників, борються з гризунами та навіть запилюють деякі квіти. В той самий час вони завдають великої шкоди, споживаючи урожай і корми, а також поширюючи хвороби серед домашньої худоби. Для фермерів ризики, пов'язані з певними популяціями птахів, часто переважують переваги. Особливо це актуально в молочній промисловості.

Годуємо корів чи птахів?

Досвід молочних ферм у США показує, що птахи на фермі - реальна проблема. Вони споживають корми, що призначені для великої рогатої худоби і забруднюють їх безпосередньо на кормовому столі. Це призводить до збільшення витрат на корм і ризику появи захворювань. У дослідженні групи по боротьбі з птахами-шкідниками Університету штату Вашингтон (США) вивчався вплив птахів на молочні ферми штату, а саме на економіку виробництва молока і здоров'я худоби.

Сучасні методи зберігання кормів забезпечують хороший доступ до них для птахів. В процесі дослідження виробники молока повідомили, що втрати кормів становлять 55 доларів США на корову/рік, що призводить до щорічних втрат в розмірі 5,5 млн доларів США в західному регіоні штату і 9,2 млн доларів США в східному регіоні. Європейські шпаки були найбільш причетними до таких втрат.

  • Як птахи впливають на виробництво молока?
  • Як птахи впливають на виробництво молока?
На багатьох фермах птахи - це справжня проблема

Опитування комерційних молочних господарств в Пенсільванії, Нью-Йорку і Вісконсині показало, що молочні ферми, які повідомляють про 10 000 або більше птахів в день, втрачають 64 000 доларів США на кормах щорічно.

Поїдання птахами кормів для великої рогатої худоби може призвести до “виснаження” поживних речовин корму, що може вплинути на виробництво молока. Брендон Е. Депенбуш, Джеймс С. Друїллард та Чарльз Лі з Канзаського державного університету у своєму дослідженні дійшли висновку, що шпаки можуть з’їдати майже 1 кг кожного типу корму на місяць, і повідомили про збільшення щоденних виробничих витрат на 0,92 долара на тварину на відгодівельному майданчику в Канзасі.

Прихована небезпека зараження

Рікі Вудс, біолог з Міністерства сільського господарства США підтверджує, що один шпак може з'їсти корму на 1 цент в день. І це не включаючи корми, що викидаються через зараження птахами, а худоба, яка їсть заражений корм, може бути заражена кишковою паличкою, сальмонелою та іншими інфекціями.

Поїдання птахами кормів для ВРХ може призвести до “виснаження” поживних речовин раціону

Метаболізм птахів створений таким чином, щоб забезпечувати їм легкість, тому їжа переробляється швидко, в результаті чого утворюється багато відходів, які потрапляють в корм і воду для худоби. З тисячами птахів ризики для здоров'я швидко зростають.

Птахи причетні до передачі патогенів через їх тісний контакт з тваринами і можуть переносити патогени між тваринницькими приміщеннями. Наявність пташиних зграй в корівниках створює ідеальні умови для передачі хвороботворних мікроорганізмів від птахів до великої рогатої худоби.

Шпаки можуть сприяти передачі патогенів на кормовий стіл, годівниці і поїлки через фізичні переміщення фекалій великої рогатої худоби, які в свою чергу можуть містити сальмонелу, кишкову паличку та інші патогени.


Як вирішити проблему?

Шкоду, якої завдають птахи на молочних фермах України, навряд чи хтось рахує так як в США, хоч ми маємо ідентичні проблеми. Звичайно, працівники ферм відзначають, що проблема існує і вирішується вона, як правило, придбанням простого ультразвукового чи акустичного приладу для відлякування. Та варто розуміти, що ультразвукові відлякувачі чи акустичні відлякувачі птахів справляються не завжди, оскільки є багато нюансів у боротьбі з птахами.


Як боротися та перемогти птахів-шкідників?

Читайте у продовженні >> тут

Опубліковано: 19 жовтня 2021 Автор: Сергій Бобик
Вас може також зацікавити
Якщо Ви бажаєте отримати консультацію
подзвоніть нам за номером 045 755 1548

Схожі статті

9 найчастіших питань про органічні добрива ч.1
9 найчастіших питань про органічні добрива ч.1

Внесення органічних добрив для живлення в останні кілька років показує позитивну динаміку. Проте, в процесі підготовки та роботи з органікою частина ... Детальніше

Більше корисних статтей