Технології зберігання
кормів
та товарного зерна
Корисні поради
Повернутись на:ГоловнаКорисні поради

П’ять міфів про консерванти кормів. Що варто знати при купівлі біологічного консерванту? Частина 2.

Заготівля силосу чи сінажу - процес не з легких. Досвідчені заготівельники прагнуть отримати корми для корів найвищої якості, бо корма - це основа здоров’я та продуктивності тварин. Біологічний консервант фактично допомагає зберігати ту поживність, яка закладена в культурі.

У першій частині статті, ми розібралися чому КУО не має вирішального значення при виборі консерванту та розглянули відмінності між рідкою та сухою формами біологічного консерванту. Продовжуємо руйнувати міфи.


ЧИТАЙТЕ: П’ять міфів про консерванти кормів. Що варто знати при купівлі біологічного консерванту? Частина 1.

  • П’ять міфів про консерванти кормів. Що варто знати при купівлі біологічного консерванту? Частина 2.
  • П’ять міфів про консерванти кормів. Що варто знати при купівлі біологічного консерванту? Частина 2.


Міф 3. Можна заготовляти без консерванту - результат буде такий самий.

Звичайно, кукурудзяний силос можна заготовляти і без консерванту, але результат буде гірше. В часи Совєцького союзу силос заготовляли з содою і не накривали силосною плівкою.

Ключове питання в тому, який результат ви хочете отримати: гарний силос чи поживний силос? Для консервації маси бактерії використовують цукри, і вони їх можуть взяти або з самої кукурудзи або з консерванту і таким чином зберегти наявну в кукурудзі енергію.

Силос з консервантом і без може виглядати однаково, але візуальна складова - це тільки одна частина. Консервант робить корм смачніше, а поживні речовини доступнішими, зберігає енергію, яка міститься в масі в момент заготівлі. Також консервант допомагає нівелювати ризики і помилки, які можуть трапитися в процесі заготівлі, і в першу чергу з вологістю.

А ще стабілізує зріз де відбуваються найбільші втрати поживності через завітрювання, робить корм стабільніше в процесі зберігання.

Ключове питання в тому, який результат ви хочете отримати: красивий силос чи поживний силос?


Міф 4. Сухий консервант можна зберігати без холодильника.

“Мені сказали, що я можу зберігати цей консервант три роки без холодильника і йому нічого не буде” - доволі часто ми чуємо це від заготівельників кормів. І це, на жаль, чистої води маркетинговий обман.

Після такого зберігання бактерія теоретично може працювати, але в’яло. Її активність впаде до мінімальних показників, і для того щоб наростити необхідну для швидкої ферментації масу молочнокислих бактерій у силосі чи сінажі - потрібно буде в рази більше часу. А для консервації кормів важлива швидкість.


ЧИТАЙТЕ: Як боротися з птахами на фермі чи зерносховищі?

Відтак, зберігати консервант необхідно в морозилці, або холодильнику. І тільки перед заготівлею діставати. Саме так ви отримаєте максимальну активність бактерій. А в період заготівлі кормів ми завжди рекомендуємо зберігати наш консервант в закритому боксі, у прохолодному приміщенні в затінку. Але ні в якому разі не на сонці.


Міф 5. Закордонний консервант краще за український.

Це наш улюблений міф, оскільки розвіяти його важче за будь-які інші. Насправді український консервант, як і закордонний буває різний. І якісний і не дуже.Ми ж можемо привести приклад консерванту з яким працюємо самі - це ENSIL.

Одна з ключових переваг консерванту кормів ENSIL - його свіжість і активність бактерій. Лабораторія з виготовлення розташована у Києві, і після виготовлення він одразу поміщається в морозильну камеру де бактерія засинає. Варто розуміти, що будь-яке підняття температури - це прокидання бактерії і чим більше циклів “заснув/прокинувся” тим менша активність бактерії. Саме тому на підприємства з Києва консервант транспортується з акумуляторами холоду. Все для збереження активності бактерій.

Консервант ENSIL щороку доопрацьовується мікробіологами, відповідно до українських умов. Наприклад українські штами Lactobacillus plantarum краще підходять кукурудзі, яка росте в українському теруарі. Один з таких штамів “впіймали” саме на силосній кукурудзі, що росла на теренах України. Він показав кращу активність і містив краще мікробіологічне середовище ніж іноземні аналоги.

ENSIL на відміну від частини зарубіжних аналогів містить стрептококи. Це маленькі бактерії, які працюють у перші 72 години і дають багато молочної кислоти для швидкого старту ферментації. Після активної фази роботи стрептококів включається 3 різні штами Lactobacillus plantarum. Це дає ефект перекриття. кращий ріст молочнокислих бактерій і, як наслідок стабільний ферментаційний процес.


Не дивлячись на усі задекларовані переваги консервантів кормів, пам’ятайте - КОНСЕРВАНТ НЕ ПАНАЦЕЯ. Він не рятує від грубих помилок кормозаготівлі. Його ключове завдання - зберегти те, що поклали та нівелювати незначні похибки. Тому не варто грішити на консервант, який не спрацював на занадто вологій / сухій або забрудненій сировині.


Потрібна допомога з вибором консерванту?

Телефонуйте нашим консультантам!

Опубліковано: 9 лютого 2022 Автор: Сергій Бобик
Вас може також зацікавити
Якщо Ви бажаєте отримати консультацію
подзвоніть нам за номером 045 755 1548

Схожі статті

Як агроволокно допомагає заробляти більше на молоці
Як агроволокно допомагає заробляти більше на молоці

У попередніх статтях ми вже пояснювали як саме агроволокно може допомогти вам збільшити прибутковість виробництва молока. Агроволокно Toptex - це захи... Детальніше

Більше корисних статтей