Технології зберігання
кормів
та товарного зерна
Корисні поради
Повернутись на:ГоловнаКорисні поради

П’ять міфів про консерванти кормів. Що варто знати при купівлі біологічного консерванту? Частина 2.

Заготівля силосу чи сінажу - процес не з легких. Досвідчені заготівельники прагнуть отримати корми для корів найвищої якості, бо корма - це основа здоров’я та продуктивності тварин. Біологічний консервант фактично допомагає зберігати ту поживність, яка закладена в культурі.

У першій частині статті, ми розібралися чому КУО не має вирішального значення при виборі консерванту та розглянули відмінності між рідкою та сухою формами біологічного консерванту. Продовжуємо руйнувати міфи.


ЧИТАЙТЕ: П’ять міфів про консерванти кормів. Що варто знати при купівлі біологічного консерванту? Частина 1.

  • П’ять міфів про консерванти кормів. Що варто знати при купівлі біологічного консерванту? Частина 2.
  • П’ять міфів про консерванти кормів. Що варто знати при купівлі біологічного консерванту? Частина 2.


Міф 3. Можна заготовляти без консерванту - результат буде такий самий.

Звичайно, кукурудзяний силос можна заготовляти і без консерванту, але результат буде гірше. В часи Совєцького союзу силос заготовляли з содою і не накривали силосною плівкою.

Ключове питання в тому, який результат ви хочете отримати: гарний силос чи поживний силос? Для консервації маси бактерії використовують цукри, і вони їх можуть взяти або з самої кукурудзи або з консерванту і таким чином зберегти наявну в кукурудзі енергію.

Силос з консервантом і без може виглядати однаково, але візуальна складова - це тільки одна частина. Консервант робить корм смачніше, а поживні речовини доступнішими, зберігає енергію, яка міститься в масі в момент заготівлі. Також консервант допомагає нівелювати ризики і помилки, які можуть трапитися в процесі заготівлі, і в першу чергу з вологістю.

А ще стабілізує зріз де відбуваються найбільші втрати поживності через завітрювання, робить корм стабільніше в процесі зберігання.

Ключове питання в тому, який результат ви хочете отримати: красивий силос чи поживний силос?


Міф 4. Сухий консервант можна зберігати без холодильника.

“Мені сказали, що я можу зберігати цей консервант три роки без холодильника і йому нічого не буде” - доволі часто ми чуємо це від заготівельників кормів. І це, на жаль, чистої води маркетинговий обман.

Після такого зберігання бактерія теоретично може працювати, але в’яло. Її активність впаде до мінімальних показників, і для того щоб наростити необхідну для швидкої ферментації масу молочнокислих бактерій у силосі чи сінажі - потрібно буде в рази більше часу. А для консервації кормів важлива швидкість.


ЧИТАЙТЕ: Як боротися з птахами на фермі чи зерносховищі?

Відтак, зберігати консервант необхідно в морозилці, або холодильнику. І тільки перед заготівлею діставати. Саме так ви отримаєте максимальну активність бактерій. А в період заготівлі кормів ми завжди рекомендуємо зберігати наш консервант в закритому боксі, у прохолодному приміщенні в затінку. Але ні в якому разі не на сонці.


Міф 5. Закордонний консервант краще за український.

Це наш улюблений міф, оскільки розвіяти його важче за будь-які інші. Насправді український консервант, як і закордонний буває різний. І якісний і не дуже.Ми ж можемо привести приклад консерванту з яким працюємо самі - це ENSIL.

Одна з ключових переваг консерванту кормів ENSIL - його свіжість і активність бактерій. Лабораторія з виготовлення розташована у Києві, і після виготовлення він одразу поміщається в морозильну камеру де бактерія засинає. Варто розуміти, що будь-яке підняття температури - це прокидання бактерії і чим більше циклів “заснув/прокинувся” тим менша активність бактерії. Саме тому на підприємства з Києва консервант транспортується з акумуляторами холоду. Все для збереження активності бактерій.

Консервант ENSIL щороку доопрацьовується мікробіологами, відповідно до українських умов. Наприклад українські штами Lactobacillus plantarum краще підходять кукурудзі, яка росте в українському теруарі. Один з таких штамів “впіймали” саме на силосній кукурудзі, що росла на теренах України. Він показав кращу активність і містив краще мікробіологічне середовище ніж іноземні аналоги.

ENSIL на відміну від частини зарубіжних аналогів містить стрептококи. Це маленькі бактерії, які працюють у перші 72 години і дають багато молочної кислоти для швидкого старту ферментації. Після активної фази роботи стрептококів включається 3 різні штами Lactobacillus plantarum. Це дає ефект перекриття. кращий ріст молочнокислих бактерій і, як наслідок стабільний ферментаційний процес.


Не дивлячись на усі задекларовані переваги консервантів кормів, пам’ятайте - КОНСЕРВАНТ НЕ ПАНАЦЕЯ. Він не рятує від грубих помилок кормозаготівлі. Його ключове завдання - зберегти те, що поклали та нівелювати незначні похибки. Тому не варто грішити на консервант, який не спрацював на занадто вологій / сухій або забрудненій сировині.


Потрібна допомога з вибором консерванту?

Телефонуйте нашим консультантам!

Опубліковано: 9 лютого 2022 Автор: Сергій Бобик
Вас може також зацікавити
Якщо Ви бажаєте отримати консультацію
подзвоніть нам за номером 044 ‎499 7048

Схожі статті

Як агроволокно допомагає заробляти більше на молоці
Як агроволокно допомагає заробляти більше на молоці

У попередніх статтях ми вже пояснювали як саме агроволокно може допомогти вам збільшити прибутковість виробництва молока. Агроволокно Toptex - це захи... Детальніше

Більше корисних статтей